| Mayumi a întrebat:

Fundaaa! Am o intrebare! De ceva timp imi tremura mainile nu chiar foarte tare, dar mai ales in timpul zilei. Am fost la medic si mi-a spus ca am lipsa de calciu si magneziu asa ca m-am dus sa imi iau ceva vitamine + ca mai am si repiratia foarte proasta iar cateodata ma doare si inima, iar astazi a inceput sa ma doara si spatele incat nu mai aveam nici aer. Va rog sa ma ajutati! Ce poate fi si ce ar mai trebui sa iau.

Fundaaaaa! P.S. Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Asa am avut si eu un tremurat de maini si pe urma m-a luat de picioare. Am fost la medic, mi-a dat eexact ce ai luat si tu, mi-am mai revenit dar mainile tot mai imi tremura putin. Se recomanda sport si sa consumi lactate. Fa-ti un control la tiroida, tremuratul mai este si de la ea, atunci cand nu functioneaza cum trebuie, poti sa respiri greu chiar si in repaus, tahicardie(batai neregulate ale inimii), slabiciune musculara. Eu saptamana viitoare ma duc.

1 răspuns:
| stresat a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consumi alimente care contin calciu si magneziu. Organismul asimileaza mai bine vitaminele din ceva natural, nu din pastile. Ai mare grija la felul cum te speli pe dinti si de cate ori te speli pe zi(2-3 ori de preferat). Mergi la un cardiolog pentru durerile de inima, desi se zice ca inima nu doare...