| Anafjfj a întrebat:

Bună TPU!
Vă rog dacă ați putea sa mă ajutati cu următoarea problema,confruntându-mă cu ea de mai bine de o lună de zile!
Cum am precizat și mai sus, sunt constipata cam de o lună, dar in ultimele 5 zile e o constipație cronică (adica am scaune fragmentate și foarte tari, am aproape in fiecare zi aceste scaune).
Credeți că ar fi bine să folosesc împotriva acestei constipații Pliculețele Dulkosoft?
Care credeți că ar putea fi cauza acestei constipații?
Și am mai uitată sa precizez ca am 16 ani. Credeti ca la acesta vârsta e posibil sa am cancer de colon? Sau am întrebat și eu așa, pentru va mă confrunt cu acesta problema de o lună și 2 săptămâni, adica nu e o problema de câteva zile care trece imediat.
Vă rog sa mă ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| lussa a răspuns:

E posibil sa te ajute pliculetele. Însă tinand cont de varsta ta si intervalul lung de timp în care s-a manifestat problema, cea mai buna alegere e sa consulți un medic. Fără rusine, ni se poate întâmpla tuturor. Multa sanatate!