| liliana86 a întrebat:

Am o problema cu tenul in sensul ca mi-au ramas niste pete neuniforme mai ales in zona barbiei, gurii si nasului; pete care sunt consecinta tratarii acneei. Oricum si asa a recidiviat. Nu e timp sa se vindece alecele pete inestetice, ca imi apar noi cosuri. Am folosit si crema de albire, tratament cu masca de argila, tratament antiacneic vischy si tot nimic.
Va rog sa-mi spuneti ce sa fac, nu mai gasesc nicio solutie. Si in plus, cat dureaza tratamentul antiacneic si cel de intretinere?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alistair a răspuns:

Dupa un tratament anti acneeic poti folosi Efaclar Duo, este o crema jumatate cosmetica, jumatate dermatologica. Multi dermatologi o recomanda pentru ca reface tesutul pielii si te scapa de urme si in plus de asta previne aparitia altor cosuri.