| Lucio12 a întrebat:

Buna ziua! As dori o părere despre epilarea inghinala la bărbați!
Înainte de epilare se poate folosi spuma de ras si după sudocrem pentru a putea preveni iritația si foliculita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei să pară mai mare dacă tunzi tufișul?

| RxTx a răspuns:

Cred ca doare foarte tare
Exista saloane de infrumusetare care fac asta
Unul este chiar pe calea floreasca la intersectie cu stefan cel mare

Femei care epileaza total cu ceara barbati

| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea se face cu ceara calda sau crema epilatoare.
Rasul/barbieritul cu lama sau masina nu sunt procese de epilare ci de taiere a firului de par, de la suprafata pielii.

As recomanda un aparat de tuns, care tunde foarte scurt parul pubian, fiindca nu irita si nici nu face posibila aparitia de foliculita ori iritatii ale pielii.