| Bbbiiu a întrebat:

Cat costa o sedinta de radioterapie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

In Romania radioterapia este gratuita in spitalele de stat. Daca te duci la privat contra-cost primesti aceleasi servicii ca la stat, doar ca platesti (pretul variaza in functie de fiecare clinica). Daca ai cancer esti asigurat automat, cu conditia sa faci niste demersuri la casa de asigurari ca sa se stie de starea ta.

1 răspuns: