| dora1521 a întrebat:

Cate ore sunt necesare sa doarma un/o adolescent/a pe noapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Aproximativ 8-9 ore.

| neutrino a răspuns:

Minim 8 ore in fiecare noapte.

| raMLesS a răspuns:

Cât vrei tu, eu acum că is in vacanţă, de la vreo 2 noaptea creierul meu hibernează până la vreo 12 sau 1 ziua laughing.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna,Dora! happy
Specialistii recomanda adolescentilor sa doarma cel putin 8 ore pe noapte.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| AlessaLovesYou a răspuns:

8 ore ar fi minimul.

| Fetus a răspuns:

Eu dorm 12 si ma simt destul de bine