| Joker3134 a întrebat:

Ce e mai periculos, fumatul din tigara electronica sau din tigara normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ambele sunt la fel de nocive dar din puncte de vedere diferite

| minrest a răspuns:

Ambele sunt nocive, dar daunele produse de tigarea electronica nu sunt inca cunoscute; exista de prea putin timp.

| Yurisa a răspuns:

Ambele, mai bine bea un suc

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ambele sunt nocive pentru sanatate

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

țigare clasică

| Kerre a răspuns:

Tigarile normale si cele electronice sunt similare intr-o singura privinta, ambele contin nicotina, iar asemanarile se opresc aici, intrucat compozitia si utilizarea ambelor difera. Tigarile electronice sunt concepute astfel incat nicotina lichida sa fie depozitata intr-un clearomizor. Utilizatorii pot cumpara solutii cu diferite arome care contin nicotina lichida pentru a reincarca clearomizorul. Pe de alta parte, tigarile conventionale contin nicotina in tutun din care sunt produse, care este absorbita in urma unui proces de ardere a acestuie. Astfel tigarile electronice sunt mai eficiente deoarece nu contin substante chimice si nocive, insa livreaza nicotina in concentratii diferite. Lipsa tutunului in tigarile electronice diminueaza mult din riscurile asociate cu tutunul, cum ar fi boli pulmonare, cancer sau probleme ale inimii.

| alex15ccc a răspuns:

Tigara electronica este mai sanatoasa cu 90%, mai ales daca fumezi fara nicotina. exista multe studii pe tema asta, citeste singur pe net.

| Uvox a răspuns:

Normal ca e cel normal