| DiannaDi a întrebat:

Ce sa fac daca dupa raceala (nu stiu daca a fost Covid sau nu) nu mi-a revenit gustul? Miros am. Dar gust nu. Si au trecut aproape 3 saptamani de la raceala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cunoscuți am auzit că, după ce le-a trecut această răceală, au stat cel puțin o lună cu gustul afectat. Este ceva normal să se întâmple. El își va reveni greu, dar treptat.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La medicul de familie cereți ajutorul! Doar un consult medical poate stabili un diagnostic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună și vorbește cu medicul de familie