| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca v-am mai spus problema mea de sanatate cu transpiratul in abundenta, am mers la medic si mi-au spus ca nu am nimic, mai nou imi este frica sa mai dorm, cum adorm la circa 5 minute mi se usuca gura si gitul (interior) de nu mai pot respira si trebuie sa beau apa sau sa merg la baie sa fac gargara, dar m-am saturat de cite ori ma scol din pat, nu mai ma somn deloc si nici prietena mea, am decis sa ma culc pe jos ca sa n-o mai trezesc, am incercat sa tot dau din maxilar pentru a produce saliva, mi-am dat cu ulei pe gingii si pe cerul gurii dar degeaba tot mi se usuca dar daca stau in fotoliu nu mai am probleme, stiti vreun leac ceva sau vreo terapie? va ramin indatorat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

La ce medic ai fost si ce analize ai facut? Poate ai hipertiroidism sau diabet insipid.

| danutza_2917 a răspuns:

Contacteaza-ma pe id dpocaznoi pentru ca am nevoie de mai multe detalii si rezultatele de la analize pentru a putea sa te ajut.

| Instinkt a răspuns:

Te invit la o bauta te asigur ca dupa ce terminam vei dormii fara sa mai simti nimiclaughing

| Rio4cwalk a răspuns:

Transpiratul in abundenta aduce si la uscarea gatului si a gurii du-te la farmacie si intreaba de o solutie ( nu mai stiu cum se numeste big grin) care inchide porii si nu vei mai transpira in abundendenta si nici nu ti se va mai usca si gatul... sper ca ti-am fost putin de ajutor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

faza tare, azi noapte am dormit in fotoliu adica in sezut si nu am mai avut probleme, pe la ora 4 dimineata m-am bagat in pat sa-mi indrept oasele si am adormit dar peste 5 minute nu mai puteam respira, tot mi s-a uscat gura si gitul, o sa intru si pe id-il tau dar pe la amiaza ca plec la servici, o zi buna la toata lumea