| cretzufinish a întrebat:

Daca sunt alergica (concretizata prin stranut des) credeti ca sunt mai expusa virozelor respiratorii? Mai tot anul sunt racita si curge nasul. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur, mucoasele iritate de alergie nu se mai pot apara bine. Pana la urma, un organism bolnav se apara mai greu de o alta boala.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca da. Incearca sa mergi la un medic pentru un tratament.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Se pare ca suferi de rinita alergica. Ar fi bine sa urmezi un tratament. Cunosc persoane care au aceeasi afectiune si care au urmat fie tratamente naturiste (au efect pe termen scurt) fie tratamente homeopate (stiu un caz de vindecare a rinitei alergice ).

| hamsterx a răspuns:

Da cu siguranta estihappy ei eu am problema asta, mai exact am astm, iar cand eram mica inainte sa urmez un tratament, racem o data la 2 saptamana, adica faceam febra, imi curgea nasul.etc,cam ce ai si tu.sad din pacate...
bafta:*

| catthshshshs a răspuns:

Da, cred ca esti mai expusa dar nu e neaparat sa fie asa.Probabil ca ai sistemul imunitar mai slabit si o solutie buna ar fi niste vitamine care sa iti mareasca imunitatea.Sau daca nici asa nu functioneaza, cere parerea unui medicwinking