| Dragoselgwns a întrebat:

De 2 zile imi amorteste degetu mic de la mana stanga. De ce imi amorteste degetu daca mereu il misc? am incercat sa il misc mai mult sa se irige mai bine dar tot asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| macydacy a răspuns:

Asta poate avea mai multe cauze. Si eu am patit-o si medicul de familie mi-a zis ca e din cauza lipsei de magneziu dar li se intampla si celor cu probleme de inima.Nu vreau sa te sperii sau ceva, cateodata iti amorteste degetul fara motiv si trece repede.Cel mai bine e sa intrebi medicul de familie ca sa fi tu linistita.Nu e cine stie ce.