| anonim_4396 a întrebat:

De aproape 2 saptamani imi curge nasul si am tuse seaca.
Efectiv eu ma simt complet normal, iau tratament, imi revin, iar apoi ziua urmatoare revine nasul si tusea.
Nu am mai patit asa ceva, de regula imi trecea dupa maxim 1 saptamana.
Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alergie. este timpul ambroziei.

| dinaprilie a răspuns:

Poate vreo alergie

| AlexCristi97 a răspuns:

Cu mirosul si gustul cum stai? Alte simptome? Sa nu fie covid cumva, eu cand am avut imi curgea nasul si aveam tuse seaca, dar nu aveam miros si gust absolut deloc

| NoOne18 a răspuns:

Si eu sunt ca tine dar de 5 saptamani, in viata mea nu am avut raceli care sa dureze mai mult de o saptamana, si greu le capatam, cel mai probabil e alergie.

| felixf a răspuns:

Probabil un inceput de pneumonie. Ar trebui sa-ti faci o radiografie la plamani si sa vezi cum stai sau sa cauti un consul de specialitate.

| joghu22 a răspuns:

Mda, acum nu mai poate lumea sa răcească ca imediat COVID… Pur si simplu ai racit, ai stat in curent, poate ai baut rece. cine stie. însă acum daca ai racit nu neaparat ai covid

| SunnyBanani a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci testul pentru setul de alergeni, caci daca cu asimptomaticele nu trece, e clar problema de alergologie.