| TheSpecialOne a întrebat:

De dimineata m-am trezit cu o durere de anus. Dupa ce am avut un scaun am simtit ca acesta a devenit rigid, tare. M-am uitat cu o oglinda si am obervat ca am ceva vene umflate iesite afara. Acum acestea s-au marit deja si le simt cand umblu nu doar cand stau(inclusiv intins). De obicei stau 6-7 ore pe un nenorocit de scaun de lemn la scoala si nu cred ca e prea bine dar am scaune regulate chiar 2 pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjZen a răspuns:

Problema ta este ceva cam grava si se datoreaza si statului excesiv pe scaunul acela de lemn. Sfatul meu este sa te duci la un medic sa vezi ce va spune el.