| Ionut26262b a întrebat:

Fac dializa de un an jumate. Acum doua săptămâni mi s-a spart un chist la rinichi am urinat sânge febra dureri foarte mari în zona rinichilor febra frisoane și lipsa de aer tuse foarte puternica. De o săptămână iau antibiotic Ciprinol dar degeaba tot urinez sânge simt lipsa de aer și tusesc foarte tare fac febra si îmi scade doar dacă iau coldrex iar după ceva timp ma simt rău din nou. Medici de la dializa mi-au zis sa iau în continuare coldrex și doar atât și sa renunț la antibiotic dar eu ma simt tot rău. Ce sa fac? De la ce fac febra? Am făcut și analizele nu am infecție sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Aculta de medicii de la dializa, fiindca ei stiu mai bine ca tine de ce ai nevoie in aceasta situatie.
Sanatate foarte-foarte multa!