| Cristinutzaa1237 a întrebat:

HBunaa. Am o intrebare!
Acum 8 zile, am facut chiuretaj, primele 2-3 zile nu am avut sangerari. dupa 3 zile am sangerari incontinu, si nu stiu daca e bine.
Am inteles ca sangerarile usoare pot dura si 3 saptamani pana la aparitia menstruatiei dupa 1 luna. Ce sa fac?
Am luat tratament, 7 zile.
Si iau si anticoncepționale, ca asa mi-a prescris medicul de familie
Anticonceptionalele sunt: Stodette, si aseara am uitat sa o iau la ora 20:00 si am luat-o la 23:30 este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cyrano a răspuns:

Efectele secundare nu se opresc aici. Vor fi mult mai multe... Consula un medic specialist.

| Ioana74ses a răspuns:

Este destul de normal si chiuretajul este un traumatism! Ar fi buna o baie calda cu ceai! Ovule nu ti-a prescris? Organismul nu mai este la forma normala (asa i-a spus medicul verisoarei mele, eu nu am facut avort am 3 copilasi frumosi ) In nici un caz sa nu faci sex! Zona trebuie pastrata curata si chiar cu prezervativul poate fi jenant! Ai grija la infectii, sa schimbi mereu absorbantul! Multa sanatate! Alta data foloseste prezervativul, si pe copil il doare inima!