| Sibbbbel a întrebat:

Hei! Vreau sa slabesc sad dar programul scolar nu imi permite asta. Plec de acasa la 12:30 si ajung la ora 20:00, vin infometata, nu am cum sa nu mananc oh go on si nu e bine sa mananc la ora asta, si parca simt ca degeaba fac exercitiile de dimineata daca seara mananc parca nu am mancat de 100 de ani.
Ce Doamne iarta-ma as putea sa fac!? sad
P.s : la liceu mananc, primesc cate 3 lei pe zi dar nu se compara cu mancarea de acasa si nici mancare de regim nu pot sa iau la mine -.-. straight face
Funda! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ai 4 mese mici pe zi? micul dejun, o masa intre el si masa de pranz, masa de pranz si cina? lasa mancare de regim, incearca sa iei cina la scoala si sa o servesti intr-o pauza. poti iesi la alergat seara (daca mai poti) sau dimineata. tananana, si voila! slabesti

| alexandra1987 a răspuns:

Calculeză numărul de calorii. poţi face asta şi pe internet. poţi să mănânci cât ce vrei atâta timp cât te încadrezi în limita caloriilor. nu te sfătuiesc să ţii cură până la 20 de ani pentru că îţi vei deregla multe funcţii, în special cele hormonale şi în loc de corpul mult visat o să te îngraşi mai mult după 25 de ani când se schimbă metabolismul (îţi spune cea care a păţit-o) oricum, ca să fie totul ok mergi la un nutriţionist care îţi poate face un program alimentar în funcţie de stilul personal de viaţă