| There a întrebat:

Heu tpu.Imi simt picioarele moi,mainile imi tremura, am greturi,sunt ametita si ma simt obosita[ uneori dureri de cap]. Poate fi de la lipsa de calciu sau de la timp? Sau poate de la cola[am baut cam jum de sticla ieri si de seara ma tot simt asa] Imi este foarte frica, adica daca pot avea boli grave gen leucemie sau altele.Sunt foarte speriata. Aaa, am uitat sa imi mentionez varsta:13 ani happy. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Un control medical este absolut necesar, mai ales ca spui ca durerile de cap sunt mai vechi.La varsta ta se petrec in organism multe schimbari si simptomele pe care le ai s-ar putea sa li se datoreze.

| darrio2007 a răspuns:

Este foarte cald.Organismul reactioneaza.

| EvangelineLovin a răspuns:

Poate fi lipsa de calciu, ia calciu de la farmacie si iti trece. Sau scadere de tensiune, mananca ceva sarat, sau pune putina sare pe limba. Sau insolatie daca stii ca ai stat mult timp in soare, bea multe lichide ca sa te hidratezi. Dormi putin si ar trebui sa iti treaca.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Anul trecut si mie mi s-a intamplat asa!
Este din cauza lipsei de calciu!

| VladPetcu a răspuns:

1.N-ai boli grave stai linistita.
2. Poate ai racit, este posibil si lipsa de calciu.
3. de la timp in niciun caz.
Eu iti sugerez sa mergi sa te vada un doctor.
Funda?

| Quanah a răspuns:

Usor cu cola pe canicula. Nu face bine happy. Bea sucuri naturale mai bine.

| YouNoob a răspuns:

Du-te la medicul de familie si poate iti da ceva pentru anemie.

| Differentx13 a răspuns:

Bună. Și mie mi s-a întâmplat, e din cauza căldurii, stai liniștită. Ia niște pastile de la farmacie, eu am luat metoclopramid și încearcă să bei apă, nu doar suc.

| loveyou99 a răspuns:

Hei, nu stiu ce sa zic... mananca ceva, odihnestete si daca nu trece, du-te la un medic happy Cred doar ca ai multa energie de la cola (chiar nu este bine cat ai baut) si ca nu ai mancat. Si te mai sfatuiesc sa nu mai bei asa de multa, nu e buna la ficat straight face. Si eu am baut un pahar super mare de cola si m-a durut burta rau (cam 10 min.) sad

Succes love struck