| Nanami利 a întrebat:

Rujeola e contagioasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Da rujeola este o boala virala acuta extrem de contagioasa, provocata de virusul rujeolic.Este cea mai frecventa dintre bolile copilariei.

| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Da sunt niste bube pe pilele, si se iau. Daca iei rujeola stai acasa nu te mai duci la scoala 2-3 saptamani.
Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| Angellx3 a răspuns:

Da. Uite aici un site un poti afla mai multe : http://www.sfatulmedicului.ro/......ujeola_655

| soffie a răspuns:

Da

| indiaqueen a răspuns:

Da este dar sunt niste sfaturi de la doctorul de famili prin care o poti evita.Sau daca ai facut cand erai mai mica, cand esti mai mare nu o sa mai faci.

| nissan09 a răspuns:

Da e contagioasa pentru persoanele care nu au avut niciodata