| anonim_4396 a întrebat:

Iaurtul cu fructe ingrasa? daca da cam cate calorii are? de ex casa buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| turist a răspuns:

Da ingrasa! considerabil mai putin decat o prajitura, dar contine asa numitele zaharuri ascunse (ex. fructoze). Caloriile le gasesti inscriptionate pe fiecare cutie in parte...eu te sfatuiesc sa consumi iaurt simplu, sau daca vrei cu fructe amesteca acel iaurt cu fructul preferat...
Pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Iaurtul cu fructe are destule calorii.
Citește pe etichetă, găsești informațiile nutriționale și valoarea calorică.
Poftă bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Casa buna nu ingrasa deoarece are numai 71 de calorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iaurtul cu fructe ingrasa dar eu zic sa mancati iaurtul simplu ala este mai sanatos si nu ingrasa...multa bafta si pft

| ilona_7699 a răspuns:

Iaurtul cu fructe nu ingrasa in cantitati mici este recomandat zaharul