| ___TL5G a întrebat:

Mi-am făcut analize aslo și mi-a ieșit 47, am 15,6, ani.Oare e bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Da,e bun așa

| LisaJulie a răspuns:

E normal! Nu te ingrijora

| vatadezahar24 a răspuns:

Salut! Ți-au ieșit excelent, uite dacă totuși dorești să vezi care sunt valorile normale în funcție de vârsta:
0 – 2 ani < 160 U/ml
2 – 4 ani < 120 U/ml
5 – 5 ani < 160 U/ml
6 – 9 ani < 240 U/ml
9 – 12 ani < 320 U/ml
12 – 100 ani < 200 U/ml