| Laurishkutza a întrebat:

O clasa de profil uman filologie e diferita de cea pe profil real pe biologie-chimie? Sau e 2in1? Cine e la Gheorghe Lazar, cum e la profilul de bio-chimie? Cei care sunteti pe acest profil la ce liceu sunteti? Funda pentru cele mai bune raspunsuri.Scuzati categoria dar vreau sa devin medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dotcube a răspuns:

O clasa de filologie e clar diferita de una de bio chimie adica stiintele naturii. Uite ceva ce s-ar putea sa te ajute :
http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=122573

1 răspuns:
| Shery a răspuns:

O clasa de real nu are cum sa fie asemanatoare cu una de uman. Pot sa iti spun de exemplu ca la bac, cei de la filo dau romana, istorie si inca o materie de uman, pe cand cei de la bio-chimie dau la romana, mate si fizica/chimie/biologie(la alegere). De asemenea programa e diferita. Daca vrei sa te faci medic, urmeaza bio-chimie. Succes!