| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, am 14 an si vreau sa incep sa fac sala (pentru pachetele).Imi poate afecta acest lucru cresterea sau sanatatea. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da, iti poate afecta cresterea daca ridici prea mult.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Mergi la sala dupa 16 ani.
Iti poate afecta cresterea, nu te juca!
Te pup!

| NemNUZ a răspuns:

Pai toata lumea zica ca da, dar eu am un prieten care face de la 13 ani si nu era asa mare dar acum are 1, 80, oricum fiecare corp e diferit, dar cred ca poti sa faci si exerciti pentru inaltat ca sa cresti, in rest niciodata sportul nu va afecta sanatatea indiferent de varsta sau sex, oricum te sfatuiesc sa faci cu un antrenor deoarece acea persoana are scoala pentru astfel de exerciti si iti va da doar sfaturi bune.
PS. Nu merge la sala doar pentru abdomen ci lucreaza fiecare muschi deoarece toate sunt ale talewinking

| CMaria21 a răspuns:

Nu din contra te va ajuta sa iti conturezi corpul frumos! succes

| 0Kristina0 a răspuns:

Daca lucrezi foarte mult, da. Incearca putin cate putin, nu e bine sa te fortezi, altfel nu vor aparea nici rezultatele.