| SnYcK3rS a întrebat:

Am 17 ani

De la un timp uit foarte repede anumite chestii, de ce? Sa va explic, vin acasa de la scoala, pun cheile pe masa si ma duc pana la mine in camera, cand sa plec la magazin caut cheile innebunit in toata casa, asa patesc mereu

Daca citesc o pagina dintr'o carte si ma intrebi apoi, habar n'am ce'am citit sau despre ce era vorba acolo

De ce?

E cam absurda intrebarea asta, dar o avea legatura cu masturbarea? ))

Ce sa fac sa nu mai uit asa repede?

Alt exemplu, stau pe net, citesc un articol dintr'un ziar si in gandu meu " trebuie sa caut o melodie "

Termin articolu si ma iau de alte chestii, nici de cum de melodia aia

Uit daca am incuiat usa, unde am pus anumite lucruri mai putin semnificative, cand vorbesc am momente in care uit ideea si intreb " despre ce vorbeam?"

Inainte nu eram asa...

Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu te concentrezi suficient şi nu îţi îndrepţi atenţia spre un singur lucru. De asemenea, sunt multe lucruri pe care le faci inconştient (trânteşti cheile pe masă, dar nu te gândeşti neapărat la asta), aşa că nu îţi rămân întipărite în memorie.
Concentrează-te asupra unui sigur lucru şi îţi va fi mai bine.

| DyaNa1337 a răspuns:

Este din cauza ca stai prea mult in fata calculatorului happy

| Mihaela1964 a răspuns:

Calmeaza-te, nu te-alearga nimeni. Vrei sa faci multe de-odata, sa spui multe repede, sa rezolvi dintr-o rasuflare totul.Nu merge asa, vezi bine...n-are legatura cu masturbarea.

| Diavolcata a răspuns:

Fiindca ai prea multe pe cap, esti stresat de aceea cred eu, daca nu ia niste pastile sa vezi. Dar mai intai fa experiment : Stai o saptamana mai relaxat nu te grabi si o sa vezi ca nu uiti.Si mie tot asa mi s-a intamplat si am stat relaxat si am vazut ca nu am nimic.