| beneamin a întrebat:

Salut am niste masele cariate si trebuie sa merg la dentist cine imi poate zice cum este la dentist si cum e cand iti polizeaza maselele iti face anestezie ceva?
Tin sa va spun ca inca nu a ajuns la nerv
Si in cate zile mi -o face? am auzit ca din 2 -3 sedinte

Dar totusi este dureroasa metoda asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Nu simti nimic deoarece iti da cu un spray care nu iti nimic

| despina17 a răspuns:

Anestezie iti face daca ii zici tu spune-i ca tie frica si atunci o sa iti faca cu anestezie nu se simte nimic nu ai de ce sa iti faci griji si mie imi e frica si mereu am specificat asta ca sa imi faca anestezie fara frica fi optimist/optimista