| CiocolataAfricana a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare legata de ashwagandha capsule.
Poate fi luata și de persoane care nu sunt stresate și nu suferă de anxietate? Am văzut ca ar avea mai multe beneficii și ma gândeam sa l iau ca un supliment.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crowleydark a răspuns:

Salut! Ashwagandha este o plantă și poate fi administrată în doze de sub 1000 mg pe zi, pe o perioadă de 2 luni (după care trebuie să urmeze o pauză de 3-4 luni, și ciclul se poate relua). Luată continuu își pierde efectul. Este foarte bună pentru perioadele de stres, atât fizic cât și psihic. Te relaxează (nu și dacă o iei în timp ce consumi cafea sau energizante), ajută să ai un somn mai bun și poate îmbunătății viața intimă. Ține cont că face parte din medicina naturistă, deci nu are un efect imediat. Dar subtil își face treaba în timp. Îți spun din propria-mi experiență.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Recomand sa citesti cateva articole desper aceasta planta si apoi te decizi daca merita sau nu sa o cumperi
https://www.medlife.ro/......aindicatii
https://www.catena.ro/......shwagandha