| OanaDima a întrebat:

Salut! Deci, am niste taieturi pe picior(mai bine zis, cicatrici, se vad doar urme) si o sa plec la mare peste cateva zile. Imi puteti da sfaturi cum sa le acopar sa nu se vada? Imi puteti recomanda produse care sunt rezistente la apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Acele cicatrici te fac mai speciala, însuși perfecțiunea este o imperfecțiune într-o lume superficiala care judeca omul după coperta și aspectul fizic. Eu chiar m-aș mândri cu ele nu le-aș ascunde de ochii lumii.
Intrebinla farmacie dacă tot ții sa nu le faci vizibile.
Oricum lumea tinde spre absurditate, nu către normalitate, toate vor sa arate 90-60-90, sa fie perfecte, sa arate ca niște păpuși, sa iese cât mai ok în poze, dar nimeni nu se întreabă sau nu își pune întrebarea legata de nivelul lor intelectual sau despre schimbarea mentalității, a caracterului lor.
Și eu eram obsedat de riduri, de imperfecțiuni dar mi-am dat seama ca trebuie sa lucrez la altceva nu la aspectul fizic fiindcă oricum o sa îmbătrânim dar sa și rămânem cu aceeași mentalitate e și mai greu de suportat.
Am adăugat un răspuns mai lung fiindcă trăim într-o lume superficiala, lipsita de originalitate, autenticitate care doar știe sa urmeze efectul de turma bine cunoscut happy

| Invictusman a răspuns:

Dacă nu sunt pe o suprafață mare a piciorului îți poți face un tatuaj care sa te reprezinte și ai rezolvat problema big grin