| Neindemanatul a întrebat:

Salut,ma cam Doare piciorul de la genunchi în sus cam pe lângă "bazin" și soldul drept, știe cineva ce e? Plz help meeee e o durere suportabila dar vreau sa știu ce e

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti cauza in activitatile tale zilnice si sa incerci sa remediezi. Spre exemplu, si pe mine ma dor destul de tare genunchii dupa sesiunile mai intense de tenis de camp. Recomand sa intrebi la farmacie de o crema daca simti nevoia.

| Seby52 a răspuns:

Salut. Si eu ma confrut cu aceeasi problema. Inainte sa tratezi trebuie sa gasesti cauza. La mine a fost statul prea mult si intr-o pozitie cam ciudata la calculator.
Dupa ce mi-am refacut postura si am stat mai mult in picioare/in pat mi-am revenit.
Ai grija la lucrurile din jur, poate ai tras curent, poate dormi cu geamul deschis, poate ai stat prea mult pe scarile unui bloc si ai tras curent. Nu te speria si daca nu trece in 1-2 saptamani du-te la medic.

| Neindemanatul explică:

Am făcut apendicita, am stat mult lângă un perete răcoros cu spatele, și am alergat foarte mult în ultimul timp, poate fi o întindere musculara cred happy oricum mulțumesc happy

| Blackkpanda66 a răspuns:

Nu este nimic, daca te astepti sa fie o boala sau altceva te asigur eu ca nu este nimic. Poate te-ai lovit fara sa stii sau pur si simplu te doare fara motiv, si eu am avut o data la fel dureri dar nu ma lovisem ci doar asa deodata. O sa iti treaca in cateva zile happy

| KeepBreathing a răspuns:

Exista o posibilitate sa ai apendicita, dar mai intai cauta pe net simptomele ca sa fii mai sigur de asta, dar daca nu ai greturi si temperatura nu este cazul de apendicita. Sau e posibil sa ai o indigestie. La fel a patit si sora mea. In caz ca durerea persista si se accentueaza, zic sa te duci la medic