| anonim_4396 a întrebat:

Somniferele sunt prescrise pe reteta verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Somniferele sunt prescrise de medicii de specialitate (neurologi, psihiatrii) cu tipul si dozajul necesar in cazul pacientului.
Totusi, exista si produse din plante cu efect calmant si somnifer, pentru care nu este necesara reteta.

| Brizbriz a răspuns:

CONTEAZA?!?
incearca sa nu falsifici una, nu de alta dar e caz penal cu mai multe capete de acuzare (fals in acte, detinere de droguri, etc.)

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă nu sunt naturiste, atunci da.