| maggie18 a întrebat:

Stie cineva din ce cauza apare acel nisip la rinichi? Zilele trecute am aflat ca am "asa ceva", aveti vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Ceiauri fara zahar sau apa plata sau apa de izvor de poti, dar un Nu hotarat apei minerale caci de la ea se fac depunseri ce mai apoi se transforma in pietricele. Regim fara prea multa sare dar nu deloc, regim de viata ordonat cu mese cam la aceleasi ore, alimentatie coprespunzatoare in aport de vitamine, multe lichide pentru ca ei sa fie mereu "spalati ". Si stai linistita, acestea se vor elimina de la sine, dar nu uita trebuie mereu sa consumi lichide ( cam 2-3 l / zi). Sanatate multa si iti doresc sa scapi de aceste necazuri ce acum nu iti dau pace; numai bine, Lucien.

5 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Si un Nu! hotarat consumului de apa de put sau fantana de la tara, care nu are aviz sanitar. Nici nu stii ce contine aceasta si ce bei fara sa te oblige nimeni. Cu urarea de numai bine, Lucien.

| darrio2007 a răspuns:

Apa fiarta si racita.

| Didu a răspuns:

Bea multa apa.Am vazut asta zilele trecute la televizor si asta a fost sfatul medicului.

| claudia_7744 a răspuns:

De la apa.bea si u apa plata ca aia de la robinet nu e chiar asa buna:p

Răspuns utilizator avertizat