ValiMocanu
| ValiMocanu a întrebat:

Stie cineva un centru medical in Pitesti, Targoviste, Brasov, sau Rm. Valcea unde sa fac un RMN? Daca aveti idee si ce costuri implica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diav0la a răspuns:

Experienta personala ma face sa iti dau un sfat, chiar daca dupa cum observ intrebarea este mai veche. Am petrecut timp indelungat cu fetita prin spitalul de pediatrie pitesti si am batut cararile pentru analize si investigatii inutile pana in momentul in care am gasit locul unde esti tratat cu demnitate ca parinte si ca pacient. Iti recomand Institutul Emilia Irza din Bucuresti. Daca un pediatru se incumeta sa emita o trimitere atunci nu platesti. Sanatate!

11 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Intra pe www.sfatul medicului.ro

ValiMocanu
| ValiMocanu explică:

Pentru Mioara: am postat intrebarea in ideea ca aici este o comunitate. Daca cineva are informatii legate de subiect se implica si ajuta cu un raspuns. Ceva de genul: "eu am fost la centrul X, am platit atat, merita, nu merita, etc.". Informatia ta este rece. Puteam sa dau search pe google, numai ca-mi doream altceva. Multumesc oricum pentru raspuns!

ValiMocanu
| ValiMocanu explică:

Pentru Bro: Legiuitoarea este politista, daca nu ma insel. Da, ai dreptate, raspunsurile ei chiar sunt la obiect. Am urmarit mai multe raspunsuri de-ale ei, chiar la teme la care eu nu ma incumet. Dar nu stiu de ce am senzatia ca la unele raspunde evaziv, probabil in goana dupa punctelaughing

| Georgel_6390 a răspuns:

Poti la Emlin, au centru in Ramnicu Valcea. Daca este prin trimitere de la Medic, atunci este subventionat. Insa mama a mai avut de platit 130 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La Pitești se face fără substanță de contras, este în jur de 70-80 ron la Spitalul Militar.
Poate clinicile particulare: Dr. Luca, Elim, Dr. Ionescu, Centrul de Diagnostic și Tratament.
Sfat: Mergi la București, taxa este undeva la 700-1000 ron pentru R. M. N.
Sănătate maximă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta raspunsuri, or sa se logheze si fetele care sint medici, vezi ce spun si ele. Legiuitoarea nu stiu ce formare profesionala are, da' a raspuns frumos si la obiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună din nou.
Pentru TINE și Bro: nu trebuie să intrați în conflict de subiecte. Nu sunt după goana de puncte, nu primesc Trofeul Carpați de la TPU., mă întrețin singură (sunt salariată).
Încerc să răspund pe măsura cunoștințelor acumulate în școlile pe care le-am urmat de-a lungul timpului (am acumulat și experiență la locurile de muncă).
Nu are absolut nicio relevanță meseria pe care a o am în prezent, în schimb pot să vă spun la amândoi că am dat foarte multe examene până acum inclusiv luna mai o am plină de examene. Motivul îl cunosc doar eu.
Numai bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, nu intram in conflict si va apreciez pe amindoi. Tu esti si simpatica foc, imi place cum spui mereu "buna" si "pa pa" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Politețea și respectul, bată-le vina
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centrul medical elim linga spitalul judetean

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.clinica-promed.ro