| Chashalot77 a întrebat:

Stie cineva un leac babesc pentru durerea de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Durerea de cap e doar un simptom. Trebuie sa nu te opresti la simptom, la ceea ce se simte, ci sa mergi la cauza simptomului. O durere de cap poate fi cauzata doar de oboseala, dar poate fi cauzata si de o tumoare maligna. In cazul oboselii e destul sa dormi vreo jumatate de ora ca sa treaca, in cazul tumorii, poti sa iei cam orice, ca nu va trece. Incearca sa depistezi cauza, si apoi vezi ce poti lua ca sa treaca durerea de cap.

| Arthur a răspuns:

Doar dacă cunoşti cauza.