| vicktorius a întrebat:

Sunt baiat de 17 ani si trebuie sa ma rad! Am o problema cu cosurile si punctele negre de pe nas, cum sa scap de ele?(Acasa sau cu produse cosmetice)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

I-ati de la clerasin o gama de 3 produse care implica si curatare si tonifiere si tratarea cosurilor! sau daca nu vrei asa e ff bun bicarbonatul... pune pe o discheta demachianta si stergete pe nasbig grin pana se simte pielea mai fina, apoi l 3 zile fa asta din nou! o sa vezi ca dispar punctele negre! mai sunt creme in cataloagele avon, intreaba-ti colegele si o sa aflii detalii!

| franceska a răspuns:

Pai incearca cea mai clasica varianta...pe fata umeda da-te cu sapun lasa un pic sa actioneze pana cand simti un pic fata intarita...ar fii foarte bine daca ai folosi sapunul protex si pe langa daca crezi ca este nevoie foloseste ceva impotriva cosuriilor...si prietenul meu are probleme cu asa ceva el foloseste crercesin de la avon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Vicktorius! ^.^ uite cu ce te pot ajuta eu : Poti face masca din miere cu lamaie si scortisoara pe care o lasi o zi intreaga (de preferat peste noapte) sau sa te ungi cu struguri albi lasi pe fata vreo 15 min. Pune la razatoare un castravete si apoi ce ti-a iesit adaugi in zona afectata, suc de lamaia amestecat cu un pic de apa si iti dai cu vata pe zona afectata si cam atat, daca mai experimentez am sa te anunt^^

| ramonna a răspuns:

Si eu am avut intr-o perioada si am incercat fel si fel de creme pana si pe cele de la GARNIER, si nu a avut niciun efect. Nu ai cum sa scapi de ele dispar singure.