| Gabriela197 a întrebat:

Sunt insarcinata in 15 saptamani. Azi am fost la primul control ginecologic mi-a facut o ecografie normala la ecograf si l-am intrebat daca copilul este bine si prima data mi-a zis ca nu are de unde sa stie daca se dezvolta normal ca la ecograful ala nu se vede, dar a zis ca sarcina e in evolutie. A inceput sa ma apese mai tare pe burta si dupa cateva secunde a spus ca este o problema ca nu ii vede ca bate inima. Eram cu prietena mamei mele si l-a intrebat ce e de facut i-a zis sa ma duc maine sau luni dimineata sa imi dea medicamente pentru eliminarea fatului si ca o sa-mi mai faca o ecografie ca sa fie sigur. Eu as vrea sa merg luni, iar maine sa mai fac o ecografie in alta parte ca sa fiu sigura. Mi se pare un pic ciudat a zis ca, crede ca de 7 zile a incetat din evolutie. De ce m-a mai pus sa fac o alta ecografie maine, dureri nu am, sangerari nu. Imi este teama mi-l doream foarte mult si sincer inca mai am o mica speranta. A trecut cineva prin asta? Ce pareri aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te de urgenta la spital!
Cu un aparat de ecografie defect, nu se stie niciodata, oricum incearca sa aflii si o alta parere a altui medic, nu sta si astepta, ca nu-i vreme de asta!