| Chirascu_Catalin_1972 a întrebat:

Am aragaz artic, nu mai ține flacăra aprinsa. Ce poate sa aibă? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te juca cu gazul! Cheamă pe cineva autorizat de la eon!

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai in primul rand verifica da miroase a gaz prin casa, daca miroase deschide o usa ceva si vezi cu un chibrit unde e acea problema, poate trebuie schimbat cablul. Daca e electric exista niste sisteme de protectie la stingerea accidentala din cate stiu eu sunt niste valve, cu mercur. Alea sunt instalate cate una pe fiecare ochi. E posibil sa ti se fi stricat din ele. Daca nu ai regulator de gaz la aragaz si ai lasat aprinsa butelia s-a ars din cauza la temperatura prea mare, ii trebuie o bujie de aprindere sau ceva.e dificil de explicat pentru ca ai zis doar ca nu se mai aprinde happy dar tu poti acum sa spui doar ca nu mai aveai gaz

| alina2k18 a răspuns (pentru Ionut58282856):

Marfa sa vada cu un chibrit unde e problemawinking foarte profi.
Asa facea si bunicu big grin
FACEAwinking

| Ionut58282856 a răspuns (pentru alina2k18):

E chiar o solutie buna, poate nu e strans undeva bine sau e cablul spart. Trebuie sa fie folositoare nu "profi"