| StefaniaStoica a întrebat:

Bună. am o geaca imitație de piele cream și ceva s-a imprimat pe ea, cred ca de la o alta geaca de blugi..cum pot scoate petele va rog?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu prea le poti scoate nici cum, daca s-au amestecat vopselele.
Incearca sa bagi geaca in masina de spalat, intr-o plasa de protectie contra desfacerii si la turatie MICA de centrifugare (cu detergent Ariel impotriva petelor),
Daca petele nu dispar, atunci incearca sa desenezi ceva, cuprinzand petele. Poti folosi marker color, "pentru CD-uri si alte materiale plastice" se gasesc in librarii).

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca cu sapun si putina apa initial. Daca nu merge poti apela la detergent de vase sau chiar acetona.Bafta.

| Simpatic a răspuns:

Iti pot recomanda cateva articole din care sa te inspiri, asta nu inseamna ca vei reusit neaparat dar nu strica sa incerci:

curatare si intretinere aici : https://www.vesa.ro/cum-se-curata-o-geaca-de-piele/

curatarea ei, pete, murdarie etc : https://www.libertateapentrufemei.ro/......ala-240795