| teiuby0 a întrebat:

Ce prajituri cu piscoturi cunoasteti in afara de tiramisu?

Răspuns Câştigător
| emanu23 a răspuns:

Salut m-am chinuit ceva timp sa scriu dar sper ca a meritat uite aici:
Ingredinte:

200g piscoturi
1 plic de budinca de ciocolata
200 ml frisca
700 ml lapte
ciocolata rasa

1.Preparam budinca conform indicatiilor de pe plic si o lasam sa se raceasca. Piscoturile le trecem prin lapte ( 200 de ml ) si le asezam unul langa altul intr-un vas sau tava. Punem budinca, apoi iar un strat de piscoturi si deasupra frisca si ciocolata rasa ( daca doriti puteti pune felii de banane in budinca).

2.Lasam la rece o ora apoi taiem cu un cutit bine ascutit.

iti spun un secretwinking este prea putin 200ml frisca mai bine pune 400mlwinking

Pofta buna sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| hanzelik a răspuns:

Prajitura simpla in stil italian, prajitura cu piscoturi si budinca, prajitura cu piscoturi si cafea, tort din piscoturi cu crema de lamaie... funda?

| teiuby0 explică (pentru hanzelik):

Merge piscoturi cu budinca?

| hanzelik a răspuns (pentru teiuby0):

Da e foarte buna, eu am facut cu budinca de cacao