| Lioana a întrebat:

Dintre vasele de gatit Delimano care gama credeti ca e mai buna? Stone Legend sau cele ceramice? De ce?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Stone Legend sunt mult mai bune, pentru ca sunt din piatra, nu ceramice, iar piatra e depusa pe otel. In vasele de piatra poti gati cu foarte putina grasime. In cele ceramice, tot incerci sa pui putina grasime, pana le fortezi un pic si se strica. De asta vasele de piatra sunt mult mai scumpe ca cele ceramice. Noroc ca e o promotie chiar acum la Carrefour.

| Lioana explică (pentru minrest):

Le-ai incercat pe cele ceramice?

| minrest a răspuns (pentru Lioana):

Desigur. Am luat intai ceramice, pentru ca sunt mult mai ieftine. De cateva ori mai ieftine.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stone Legend a luat-o sotioara mea, si ea zice ca e mai buna decat cele ceramice. Chiar ieri a facut o mamaliguta delicioasa in ea, si cand discutam despre asta, spunea ca in ea toate ii ies bine, ca e foarte buna. Si asta desi avem un set de oale profesionale, ce au fost cindva vreo 2400 de lei.

| Lioana explică (pentru cristi202):

Sotioara a avut si vase ceramice? (de la Delimano, nu alte marci)

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

De la Delimano, nu. Pe acelea nu le-a incercat. Si nu cred ca o va face prea curand happy. Ca e multumita de ce are, si are dotari serioase in acest sens, e genul de femeie care prefera sa nu dea bani pe cosmetice, dar daca e vorba de o ustensila care e utila in casa, niciodata nu zice "nu". Si trebuie sa recunosc ca si eu profit de pe urma asta, daca vad o scula de care am nevoie, si ma gindesc ca e prea scumpa, ea nu ezita, ma intreaba daca am o nevoie reala, daca ma ajuta in ce am de facut, si cand aude ca isi merita banii si ca mi-ar fi de mare ajutor, intotdeauna ma impulsioneaza sa o iau happy.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Stone Legend e mai bun, il am de ceva timp si nu am probleme cu el.