| FlippyFlippy a întrebat:

Dupa cum este snitele se fac cu ou si faina ori pesmet, stiti ceva ingredient de pus in plus pentru un gust mai bun... Funda`:*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Eu bat oule si pun faina in oua pana se face o compozitie cam cum e cea de clatite, poate ceva mai groasa, si in ea tai f.f. marunt un catel de usturoi si o legatura de marar, taiata tot asa, f. marunt. Am pus si cimbru in loc de marar. Poti pune orice altceva in loc de marar, patrunjel, oregano, ce-ti place tie. Am facut asa ouale cu faina special sa pot pune si altceva, ca daca dai prin oua si apoi prin faina nu tine daca pui verdeata doar in ou.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Trebuie să încerci mai multe arome şi să vezi care îţi place...

Se poate pune : mix de condimente pentru grătar, curry, oregano, nucşoară, boia dulce sau iute, etc.

Depinde de gusturi...

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Condimente.
*-*

| Iunona a răspuns:

Eu pun boia dulce cand bat ouale.

| wj a răspuns:

Mult suflet cand le bati big grin
(si sare, piper..depinde ce snitele doresti sa faci.)

Da suflet, pune suflet! tongue

| gRasuPCH a răspuns:

Sunt bucatar : poti sa pui putin curry, oregano, fulgi de porumb in loc de pesmet, condimente indiene le gasesti la Auchan, Kaufland, Carrefour, sun din mai multe plante facute eu iau de aici retete http://retete.flu.ro/retete-recomandate/snitele-de-pui/

| a12 a răspuns:

Cascaval

| FVG a răspuns:

Hmm...pune niste condiment gen Delikat sau Vegeta in glazura.

| gRasuPCH a răspuns (pentru FVG):

Nu mai folosi din astea (sunt bucatar de meserie ) nu sunt bune nu mai folosi-ti din astea Vegeta, Delikat.

| florydumi a răspuns:

Cele mai bune snitele si pe care fiul meu le adora:bat carnea bine,o ung cu unt moale amestecat cu usturoi zdrobit,o dau prin faina,apoi prin ou batut in care pun sare, piper, curry, si ce alte condimente mai imi trece prin cap si care imi plac(odata am pus si niste branza telemea rasa in ou si au iesit f bune), apoi le trec prin pesmet si iar prin ou si le prajesc.ies foarte pufoase si gustoase. pofta buna!