| Sandu3 a întrebat:

Salut.Am o mica problema si nu stiu sa o rezolv.La baie am o mica scurgere(sub chiuveta la imbinarea peretelui cu podeaua) pentru a se evacua apa in momentul cand vrei sa speli pe jos, de exemplu.De ceva timp imi vine apa inapoi pe aceasta scurgere iar baia mi se umple de apa pe jos.Cand dau drumul la apa la chiuveta nu se intampla asta dar cand de exemplu vrei sa faci un dus sau si mai rau ai umplut cada cu apa si vrei sa o golesti, deja baia e in pericol de a fi inundata.Am luat praf din acela pentru desfundarea scurgerilor,ba am luat si acel gel special pentru desfundarea scurgerilor,(am turnat in cele trei evacuari-cada, chiuveta si sub chiuveta)din pacate fara nici un rezultat.Apa continua sa navaleasca in casa pe la acea scurgere de sub chiuveta.Stie cineva vreun remediu? V-ati confruntat cu asa ceva?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acea scurgere de sub chiuvetă se numeste scurgerea de pardoseală si trebuie sa o schimbi ori este infundată ori este stricată garnituri rupte de vreme invechită, chemi un instalator si ti o schimbă, cumperi de la bricostore scurgere nouă de pardoseală si o inlocuiesti, ca riști sa inunzi vecinii si ai mari probleme, stai la bloc? La ce etaj?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama un instalator, va rezolva problema.
Pana atunci nu mai folosi apa, fiindca inunzi vecinii sau propria ta casa, iar zugravirea sau pardoseala si covoarele vor costa foarte mult!

| darrio2007 a răspuns:

Pentru asa ceva instalatorii folosesc un „șarpe". Este denumirea unui cablu de otel, gen arc, flexibil si lung. Si are un maner ca o manivela. Acesta se introduce pe teava de scurgere pentru a o curata. Deci, cauta un instalator.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scurgere gasesti si la romsatal au acolo.Cauti pe net magazinul si prețul sa te duci cu bani pregatiti la tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc, o seară frumoasă.

| Elena9328 a răspuns:

Bagă un băț să vezi daca chiar e înfundată. Daca e alta problema, cel mai bine întreabă la magazine care se ocupa cu asta, sau daca ai pe cineva care lucrează cu asta