| Maria2008op a întrebat:

Buna,Am si eu o comanda dupa shein dupa 14 iulie si apare ca este in transit China flight departure si dupa calculele lor ar trebui sa ajunga pe 28 ultima zi, Stie cineva cat mai durează sa stea in transit? este prima data cand dau o comanda pe site ul lor.

6 răspunsuri:
| Maria2008op explică (pentru dullcat):

Eh,lasa ca nu este cel mai groaznic magazin online, daca tu nu ai cumparat asta nu inseamna ca este groznic este pretea ta!

| dullcat a răspuns (pentru Maria2008op):

Nu este parerea mea, este parerea unei parti considerabile din populatie si a adultilor+copiilor exploatati in fabricile lor pentru ca tu si altii sa faceti haul in prostie.Nu degeaba exista hashtag-ul,, ban shein" pe tiktok.Dar na, e mai usor sa ignori toate linkurile trimise mai sus cu stiri despre realitatea crunta si sa traiesti in continuare in ignoranta, decat sa iti dedici jumate de ora sa citesti.Chiar merita ca oamenii aia sa lucreze in ture de 16-18 ore, pe cativa centi pe zi, sa se prabuseasca fabrica peste ei si sa fie tratati ca animalele pentru ca adolescentele civilizate sa posteze pe Instagram #outfitoftheday.De calitatea proasta a materialelor predominant sintetice, care miros a petrol, nu mai zic.

| Maria2008op explică (pentru dullcat):

Bun am inteles, da eu nu m-am referit la shein daca este un site de incredere sau cum sunt tratati angajatii lor, asta este fix problema lor nu a mea.Eu voiam sa stiu cat dureaza comanda in transit deoarece n am mai dat vreo comanda pana acum si au spus ca vine in maxim 2 saptamani!

| dullcat a răspuns:

In locul tau as reconsidera decizia de a mai cumpara de pe Shein:

https://www.vice.com/......ara-joburi

Https://www.vice.com/......cu-penibil

| Marin_Alex_1992 a răspuns:

Ai rabdare, produsele din China ajung foarte greu. Eu nu am comandat de pe Shein, dar de pe AliExpress si cu transport prioritar au ajuns in 2 luni de la confirmarea comenzii. Daca ti-ai luat costum de baie sau rochie de vara o sa le porti la anul'.