| MyhaElla17 a întrebat:

Stie cineva cat costa un papagal perus? Am cumparat unul acum multi ani. A costat 25 lei dar acum cred ca s-a mai scumpit. Am avut mai multi papagali dar 3 i-am primit cadou si nu stiu cat costa acum. As vrea sa-mi iau altul deoarece nu mai am niciunul. Funda cel care raspunde primul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Se pare ca tot cam 25 de lei costa si acum:D

Uite niste adrese http://www.olx.ro/q/perusi/c-312

http://www.animalutul.ro/anunturi/pasari/perusi/

cu placere:)

4 răspunsuri:
| RoByTzU123 a răspuns:

Un papagal perus il iei din targ cu in jur de 37 de lei!

| pnker a răspuns:

Cam tot pe acolo. Eu am avut unul de 8 ani si abia saptamana trecuta mi-a murit. Cred ca si eu o sa iau altul ca parca e prea liniste in casa fara el laughing

| MyhaElla17 explică (pentru pnker):

Da stiu cum elaughing..De aceea vreau sa imi iau altul ca e prea liniste fara ciripitul papagalilor. Oricum o sa imi iau vara asta pentru ca am bani pusi deoparte.

| Basarab_Ilinca_1994 a răspuns:

In Moldova papagalii perus costa
masculina- 200-250 lei
feminin- 150-20 lei
Tatal mea cumparat un papagal perus masculin si a costat 250 lei