| DonyHD a întrebat:

Bună ziua, astăzi la Auchan la self scan am cumpărat mai multe bucăți la anumite produse dar cred ca nu i-am dat Ok după ce am crescut cantitatea și mi-au pus doar câte o bucata la fiecare produs și când sa ies m-a luat paznicul ca și cum am furat. M-au băgat intr-o camera, au numărat ce nu este scanat și m-au pus sa plătesc diferența. Dup-aia au făcut niște poze la produse si au făcut un duplicat după bonul cu diferența și m-au lăsat sa plec. Acum întrebarea mea este, se poate să pățesc ceva, gen ca au bonul ăla și filmarea cu mine? Precizez ca nu mi-au cerut buletinul sau ceva de identificare. Dau fundă pentru un răspuns bun. Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vei pati nimic, iti dai seama daca era sa patesti ceva se chema politia nu?
Ai si platit produsele pana la urma!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ai platit ce sa mai patesti?

| dullcat a răspuns:

Buna.Din de ai descris aici nu se va intampla nimic. Daca mai intampini probleme intreaba si tu de cineva de pe acolo, ca sa eviti astfel de scenarii pe viitor.Nu e o rusine, e mai bine asa decat sa fii luat deoparte pentru furt.

| ioana748 a răspuns:

Nu vei pati nimic. Insa au imagini cu tine si sa fii foarte atent sa nu mai gresesti. Nu se va considera greseala ci intentie. Se poate intampla oricui.
Toate cele bune,