| Furnicuta000 a întrebat:

Intrebare DOAR pentru cine a mai facut comanda pe Temu. Eu am plasat prima comanda pe 20 aprilie. A ajuns in tara si a trecut de vama dar de pe 1 mai si pana acum nu mai este nicio actualizare, nu a fost preluat de dpd. Probabil zace prin depozit cu alte sute de mii de colete. Cei de la temu au zis ca nu au ce sa mai faca, mi-au dat 25 lei pentru intarziere si peste 4 zile imi dau banii inapoi daca nu ajunge. A mai patit cineva sa ii ramana coletul asa mult timp blocat acolo si apoi sa-i ajunga? Si nu veniti cu raspunsuri de genul sa sun la dpd ca ei nu au intrat in posesia lui deci nu au nicio vina

Răspuns Câştigător
| DarknLight a răspuns:

Întreg da happy

Satisfăcută, nu știu ce să zic...
Am luat o poșetă ce e micuță și am dat 100 și ceva de lei pe ea, dar care doar după vreo 3 purtări, bucata aia în care i se punea extensia s-a rupt pur și simplu și am rămas fără geantă practic, pentru că a rămas doar o simplă poșetă de purtat pe mână sau braț și mie nu-mi plac gențile de genul, mie geanta îmi place să o port pe umăr. Așa că, am rămas și cu o geantă nefuncțională, dar de care mă împiedic în casă.
Deci nu știu ce să zic, de acești TEMU, unele îmi plac, dar altele nu, e cam ca o ruletă rusească.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Timpul de livrare este de 1 luna de la temu, deci ai rabdare! Altii au asteptat chiar si 1 luna jumate...

| Furnicuta000 explică (pentru lpavel):

Nu e chiar o luna. Majoritatea isi primesc coletul in perioada estimata de ei. La mine era 3-10 mai

| DarknLight a răspuns:

Păi, eu am comandat ceva tot așa în perioada Ajunului sărbătorilor de iarnă de pe acest mirobolant TEMU și coletul mi-a ajuns undeva la o lună distanță, aproape, undeva pe la jumatea lunii ianuarie, deși eu dădusem comanda, undeva pe 17, 20 decembrie. Mă gândesc că așa o fi și în cazul tău cu comanda asta, dacă zici că ai comandat-o înainte de sărbătorile Pascale. Poate trebuie să-ți vină acum pe la sfârșitul lunii mai.

| Furnicuta000 explică (pentru DarknLight):

Macar ai primit coletul intreg si ai fost multumit de produse?

| DarknLight a răspuns (pentru Furnicuta000):

Întreg da happy

Satisfăcută, nu știu ce să zic...
Am luat o poșetă ce e micuță și am dat 100 și ceva de lei pe ea, dar care doar după vreo 3 purtări, bucata aia în care i se punea extensia s-a rupt pur și simplu și am rămas fără geantă practic, pentru că a rămas doar o simplă poșetă de purtat pe mână sau braț și mie nu-mi plac gențile de genul, mie geanta îmi place să o port pe umăr. Așa că, am rămas și cu o geantă nefuncțională, dar de care mă împiedic în casă.
Deci nu știu ce să zic, de acești TEMU, unele îmi plac, dar altele nu, e cam ca o ruletă rusească.