| anonim_4396 a întrebat:

E Bine daca beau energizant inainte de antrenament?
Sunt mai motivat dupa ce beau

5 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Incearca pre-workout-urile sunt o varianta mai sanatoasa a "energizantelor" sau bagi direct o cafea. Daca simti ca esti lipsit de energie ai grija si la alimentatie caci mancarea e factorul numarul 1 in acest sport.

| heracles a răspuns:

Buna, energizantele luate in exces devin otrava pentru organism,daca vrei sa ai energie consuma glucoza care este o sursa de energie pentru organism,se transforma in glicogen, dar nu numai glucoza, poti sa-ti faci tu suc natural din morcov, mere, sfecla rosie, e.t.c.

Răspuns utilizator avertizat
| heracles a răspuns:

Sau daca chiar iti place energizantele ia-ti redBull, iti da aripi.

| heracles a răspuns:

Prima nu se pune, dar daca devine un obicei, e nasol, mai bine suc natural facut acasa