| hgcl a întrebat:

In acest moment, care-i cea mai buna creatina monohidrata dupa piata?

9 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Cea pe care scrie 100% creatina monohidrata la componente, aia este cea mai buna, daca o gasesti la un pret mic, e perfectwinking

| hgcl explică (pentru ubox7007):

Chiar asta vreau sa scot in evidenta, ca si pretul unei creatine si firma de care este produsa conteaza. Nu toate respecta reteta, de exemplu sa zicem ca cumparam 10 borcane de la 10 firme diferite, de la cel mai mic pret dupa piata pana la cel mai mare, si le ducem la un laborator eu sunt convins ca nu toate au aceeasi compozitie, chiar daca pe toate scrie "100% creatina monohidrata" sau " crea pure" etc...
Si asta ma intereseaza pe mine, care este cea mai buna creatina monohidrata dupa piata actuala. happy

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Studiile arata ca de fapt nu trebuie sa platesti pentru forme de creatina superpromovate care au in spate campanii de multi dolari sau euro, vandute in recipiente aratoase. Creatina monohidrata este cea care isi merita banii pentru rezultate.

Daca totusi creatina monohidrata iti creeaza probleme la stomac, atunci poti incerca o creatina cu o solubilitate mai buna precum creatina micronizata sau creatina citrat, nitrat sau hidroclorida.

| hgcl explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Si acuma comnsum creatina monohidrata si sunt foarte multumit de ea, nu am nici o problema de la ea. Dar pe mine m-ar interesa care-i cea mai buna creatina. Pentru ca nu toate respecta reteta, sunt convins.
Si pana la uram degeaba consumi suplimente nutritive daca alimentatia ta este una de povara si te intrebi de ce nu reusesti.

| hgcl explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Le-ai incercat tu?

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru hgcl):

Doar cel praf

| hgcl explică (pentru Madalin01):

Multumesc de raspund. Mie mi se pare foarte buna si cea de la Weider.