| ___AxNW a întrebat:

La 14 ani ce exerciții pot sa fac casa îmi crească mușchii la mâini?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori poti face un sport, pe care scoala ta il are in practica, fiindca copilasii mici nu au nevoie sa le creasca munschii de la maini, ci sa se dezvolte uniform si sa creasca normal si sanatos.

| RadioEREVAN a răspuns (pentru Violleta2022):

Vezi si tu filmul Karate Kid. La generatia noastra a avut efect. Am facut si muschi, stim sa feștim si garduriz sa dam si polish, si avem si masini. Bine ar fi sa incepi cu inotul, ca sa ti se dezvolte corpul armonios inclusiv spatele, plamanii, etc. Chestie care iti va prinde bine la urmatoarea etapa. Daca o sa maj ai timp, fiindca apar gagicile si..mno..adolescenta

| Violleta2022 a răspuns (pentru RadioEREVAN):

Mie chiar nu-mi folosesc sfaturile tale (fiindca mi-ai raspuns mie), ca-s femeie in toata firea, demult trecuta de adolescenta, dezvoltare samd.

| Cosmin86 a răspuns:

Muschii cresc cu SALA + multe proteine (chiar si 4-5 fripturi pe zi).

Restul sunt aberatii de copii mici si firavi.

| SkandallKamataru a răspuns:

Vrei sa faci exercitii casă iti creasca muschii la maini am auzit bine?
Flotari, dips, tractiuni, biceps curls, hammer curls ș)

| Standt a răspuns:

Curatenie generala. Ridicat si mutat mobila, dat cu aspiratorul pe sub mobilier, sters praful de pe toate dulapurile... etc.
Si daca nu faci tu muschi la maini, mai am si eu de lucru. Te astept.

| SirbuNarcis a răspuns:

Gantere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SirbuNarcis):

Serios? Faci muschi doar cu gantere?