| lBroken69 a întrebat:

Sal TPU. Sambata am turneu(fotbal) si am doua meciuri, unul de la 8:45 si unul la 3. Ce mi-ati recomanda sa mananc,inainte de primul meci si intre ele si la ce ora? Fara sa imi cada greu la stomac, si sa am energie? Pot lua un energizant inainte de meciuri sau altceva?
Dati-mi un sfat va rog :'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regula numarul 1 in dieta unui fotbalist: nu se mananca nimic cu trei ore inaintea meciului, oricat de greu ar fi, deoarece Atunci cand fotbalistul face efort, inima sustine activitatea fizica, punand in miscare muschii, iar procesul de digestie se blocheaza. Jucatorul se simte inconfortabil, sufera crampe si nu poate juca la randament maxim.

Iar, in legatura cu energizantul nu stiu ce sa spun... eu cred ca nu este bine sa bei... se poate considera dopaj, iar echipa ta poate sa piarda meciul prin descalificare.

| lBroken69 explică (pentru anonim_4396):

Am doar 13 ani, nu avem teste anti-doping inainte de meci. + ca e un turneu amical, de juniori. Energizantul din magazin happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lBroken69):

În cazul ăsta, nu văd care ar fi problema...