| AndreiL42314312 a întrebat:

ma numesc Andrei, sunt din Calarasi, am varsta de 14 ani (informatiile astea cred ca-s inutile) si as vrea sa devin mai bun la fotbal, mai eficient, mai rapid insa nu pot deoarece eu am probleme la picioare, merg pe varfuri, vreau foarte mult sa joc fotbal de performanta, eu am problema ca alerg pe varfuri, ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ca tu sa ai o malformatie a picioarelor sau sa ai platfus. Un medic ortoped ti-ar putea face o evaluare si ti-ar spune care este problema ta.
Din pacate, fotbalul va ramane pentru tine la nivel de joaca, nu de performanta, datorita problemei tale cu picioarele si imposibilitatii sa-l practici corect.

| AndreiL42314312 explică (pentru Violleta2022):

Nu am o malformatie, am tendoanele prea scurte, de asta

| AndreiL42314312 explică (pentru Violleta2022):

Am tendoanele scurte, asta mi-a zis mama

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiL42314312):

Tendoane scurte, inseamna ca ai malformatie la picioare, exact asta inseamna!
Din pacate pentru tie, nu poti juca fotbal sau sporturi unde trebuie sa alergi, nu poti sa faci armata si nici sa te inscrii la o scoala de politie, jandarmi sau militara.