| anonim_4396 a întrebat:

Ati observat ca multi oameni isi doresc sa fie in locul altora sa fie altcineva decat ceea ce sunt ei de fapt? asta inseamna ca daca fiecare isi doreste sa fie in locul altei persoane nimeni nu este cu adevarat multumit de propria lui persoana iar aceasta dorinta este de fapt o amagire perpetua care demonstreaza faptul ca pe lumea asta nu prea exista oameni fericiti.

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Fericit este un cuvint caruia multi nu-i gasesc nici o explicatie sigura.

| Flav a răspuns:

Fericirea poate exista si-n lucruri simple, banale.

| Klepto a răspuns:

Multi oameni nici bine nu sunt, daramite fericiti; si eu imi doresc sa fiu in locul lui Brad Pitt si sa ma joc cu buze de stiuca de Jolie.Nimeni nu este multumit cu ce are(desigur ca sunt exceptii), iarba vecinului este intotdeauna mai verde si intotdeauna este loc de mai bine.

| KyraW a răspuns (pentru Klepto):

Well,look who went further.Playing with another's woman lips much?

| miradoniz a răspuns:

Ar fi prea simplu, dacă fericirea s-ar reduce la a fi mulțumit cu cine ești.

| Trolli a răspuns:

Eu nu-mi doresc sa fiu in pielea altei persoane. Nu sunt multumita in totalitate de mine, dar invat sa ma accept asa cum sunt, cu defecte si calitati. Sunt fericita asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe lumea asta orice om are un gol, pe care incearca sa-l umple, fistecare cum crede de cuviinta.si cu ce crede de cuviinta.personal sunt curios daca atunci cand voi face saltul cel mare, se va umple golul sau se va mari golul. asta in cazul in care voi fi constient.pana atunci. nici o sansa.dar fericit sunt fiindca fac abstractie de jumatatea goala a paharului si ma bucur de cea plina.

| radanpetrica a răspuns:

Exista oameni fericiti. ce vorbesti tu acolo se numeste INVIDIE.
Fericirea pe care o vad eu poate sa fie nefericire pentru tine.