| mariacris98 a întrebat:

Daca te-ai afla intr-o situatie dificila si ai avea nevoie de un sfat, cui i l-ai cere: familiei sau prietenilor (Avand voie sa alegi doar una dintre cele doua variante)?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De obicei iau singura hotararile, dar bineinteles ca daca nu as stii ce trebuie sa fac, as cere parerea familiei.

| mihaibrasov a răspuns:

Nicicui, mai ales daca ar fi ceva ce ma priveste numai si numai pe mine. Consider ca pot sa iau deciziile pentru mine insumi, chiar si cele dificile.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu am nevoie de sfatul nimănui, eu știu cel mai bine de ce am nevoie și ce trebuie să fac...

| IMC90 a răspuns:

Nu l-as cere. As prefera sa fac ce ma taie capul decat sa regret ca am gresit pe mana altuia.

La prieteni in nici un caz, fiindca sunt cretini si n-au experienta de viata. Niciodata nu ai suficienta experienta, dar intr-un fel gandesti la 45 de ani si intr-un fel vezi lucrurile la 21.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. unii poate prefera sa le ceara sfatul prietenilor ca sa aiba si pe cine sa dea vina daca sfatul e gresit ( laughing ), sau sa faca(virgula)cum considera ei.eu una (daca e chiar necesar sa cer sfatul) l-as cere familiei.
mie mi s-a intamplat ca prietenii mei sa nu imi fie prieteni. exista sansa ca prietenii sa-si urmareasca propriul interes,sau sa vrea sa iti faca rau, in mai mica sau mai mare masura.
cei din familie nu prea au intentii ascunse, nu au nici o dorinta sa iti faca rau.in plus,cei din familie au mai multa experieta, sunt mai „copti", deci au o gandire mai matura.
asta e parerea mea...

| bendis92 a răspuns:

Familia, daca e ok. Te ajuta in unele situatii in care prietenii nu se bagawinking

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Fereste-ma, Doamne, de PONEI, ca de dusmani am eu grija!

| AndreiGabi a răspuns:

Sfaturi cer prietenilor de obicei.Parinti nu inteleg unele lucruri...

| Amorezatul a răspuns:

Prietenilor! sunt mai apropiat de prieteni decat de familie si in plus cadrul este intim intr prieteni!

| Amorezatul a răspuns:

Prietenilor! sunt mai apropiat de prieteni decat de familie si in plus cadrul este intim si mai deschis intre prieteni!

| Trolli a răspuns:

Depinde de situatie.

| ciresik80 a răspuns:

Unui prieten dar tot ca mine fac

| BlackHorizon a răspuns:

Daca vrei ca acel sfat sa fie bun evident ca il vei cere parintilor deoarece ei sunt in cea mai mare masura capabili sa-ti dea unul bun deoarece sunt mai in varsta ca tine.(Parintii au trecut prin ce am trecut noi, noi prin ce au trecut ei inca nu).Hai sa-ti zic altfel; De ce te duci la un preot ca sa te indrume cand ai un necaz mare si nu te duci la un prieten?(preotii fiind de varsta parintilor).

| VLΛD a răspuns:

Depinde thinking

| SystemFucker a răspuns:

Niciodata cand o sa ai o problema nu o sa trebuiasca sa alegi intre prieteni si familie.este ilogic sa ''ai voie sa alegi doar una''. Eu unul cer sfaturi si de la parinti si de la prieteni.happybig grin

| Irina28 a răspuns:

De ce ar trebui sa cerem sfaturi? Facem ce vrem noi, nu ce vor altii. Familiei, dar depinde cui din familie tot. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As cere sfatul propriei mele gandiri,si as cere ajutorul Domnului,fiindca nu stiu ce ajutor mi-ar putea da, alt om, dezinteresat si de nadejde.